Viimsi Kooli direktori Ene Koitla toob kooli rohkem robootikat

Viimsi Kool sai endale möödunud septembris uue direktori ning sellest tuli ka mõte teha uue direktoriga intervjuu, et saada paremat ülevaadet temast endast ja tema tööst.  

 

Kellena töötasite enne Viimsi Koolis  tööle asumist?

14 aastat töötasin Hariduse juhatuse liikmena. Seal ma alustasin 14 aastat tagasi projektijuhina ning vastavalt oma aktiivsusele ja arengule jõudsingi juhatuse liikmeks, alguses ma tegelesin e-ülikooliga ehk digiõppega ülikoolides.

 

Miks tahtsite just Viimsi Kooli direktoriks saada?

Viimsi Kooliga juhtus nii, et ma võitsin konkursi. Ma isiklikult ei lootnud, et ma selle konkursi võidan. Ma olin selle peale küll mõelnud, kuid mitte väga sügavalt. See võit tuli mulle väga suure üllatusena. Kui mulle teada anti, siis ma võtsin ikka nädal aega mõtlemisaega kool on ju suur ja ma pole varem koolis töötanud. Minu tuttavad ütlesid, et mulle väga sobib see töö ning läheb hästi kokku minu iseloomuga. Olen oma otsusega väga rahul.

 

Kas on oodata mingeid suuri muudatusi?

Kõige suurem muudatus on see, et me muutume järgmisel aastal põhikoooliks, mis tingib päris palju muudatusi. Suuremad muudatused tulevad järgmise aasta suvel. Soov on rohkem integreerida tehnoloogiat igapäevasesse õppetöösse. Selle tõttu tutvuvad õpetajad praegu ka erinevate robootikaseadmetega ja järgmisel aastal sooviks soetada robootikaseadmed kooli, et saaks neid tavapärases õppeprotsessis kasutada.

Samuti olen ma mõelnud, et kõikidel õpetajatel võiks olla sülearvuti, et ka õpetajatel oleks võimalik teha oma tööülesandeid endal sobivas kohas. Kindlasti soovin ümber mõelda kooli turvakontseptsiooni ja ruumide laiema kasutamise õppetöös. Lisaks klassiruumile toimuks õppetöö ka muudes ruumides.’

 

Mis mulje on teile jäänud Viimsi Kooli õpilastest?

Hästi toredad, väga avatud. Mulle meeldib see, et nad julgevad rääkida, öelda, kui on ikkagi probleeme või keegi pole millegagi rahul, siis tullakse ikka juurde ja räägitakse, et pole sellist direktori õpilase suhet. Ma ise ei tahaks ka seda. Soovin, et õpilane ikka julgeks tulla rääkima, kui tahab mingisuguseid probleeme ja rõõme arutada. Minu arvates on siin väga kihvtid ja innovaatilised noored.

 

Mis meeldib teile teie töö juures kõige enam ja mis on kõige raskem?

Kõige raskem oli  minu jaoks bürokraatia, mida koolis on suhteliselt palju. Väga palju asju on ära reglementeeritud, et tegelikult koolijuhil vabadust ei ole väga palju. Peab

Advertisements

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: