Tippsport ja kool käsikäes

Ma olen tegelenud juba kolmteist aastat tipptasemel ilu- ja rühmvõimlemisega. Alguses olid trennid loomulikult lihtsamad ja lühemad ning ei seganud otseselt kooli ega igapäevaelu, sest siis käisin veel lasteaias. Kooli algusega muutus aga kõik natuke raskemaks. Esimestes klassides ei olnud ajaga erilist probleemi, sest koolis oli vähe tunde ning trennid polnud samuti nii suure koormusega. Viiendas, kuuendas klassis hakkas kõik tasapisi aina raskemaks muutuma ning üheksas ja kümnes klass on olnud koos trenniga kõige pingerikkamad.

 

Ma ärkan hommikul, olen pika päeva koolis ja seejärel sõidan otse kolmeks tunniks trenni. Seda viis kuni kuus korda nädalas. Õhtuti olen nii väsinud, et koduseid töid ma teha ei jõua ning suurema osa kontrolltöödest üritan omast peast ära teha. Väga paljud arvavad, et minu ala seisneb ainult painduvuses ja trennid on lihtsad, aga tegelikult see nii ei ole. Trennid koosnevad mitmest osast, nagu näiteks kergejõustik, sest kava tegemisel on vaja head võhma. Tähtsa osa moodustab ka ballett, jõuharjutused, hüpped, tasakaaluharjutused, koreograafia, näitlejameisterlikkus ning üksteise jälgimine.

 

Ütlen kohe ausalt välja, et minu jaoks ei ole esikohal kool, vaid trenn nii on see olnud terve mu elu. Võib-olla pole koolis tulemused sellepärast nii head, kui sooviksin, aga otseselt kurta ka ei saa. On olnud nii raskemaid kui ka kergemaid hetki. Õppeaasta ja kursuste lõpud on kõige hullemad, sest võistluste ja trennide tõttu on puudumisi palju. Nii koguneb tegemata töid ning kõik on väga pingeline.

 

Tihti langevad kokku kursuse lõpp ja tähtsad võistlused. Siis on stress tohutu. Viimane hooaeg on trennis olnud väga pingeline, sest eelmisel kevadel murdsin jala. Seetõttu olin pikalt teistest maas, aga nüüd olen tagasi vormi saanud. Kahjuks pole ma ei eelmises ega selles koolis erilist toetust saanud, ainuke asi oli see, et sain kehalisest kasvatusest puududa.

 

Mina arvan, et kool võiks sportlasi toetada ja neile teatud privileege võimaldada, sest väga vähesed tegelevad tipptasemel spordiga. Pakun välja, et võistluste tõttu puudutud tunnid ei läheks tavaliste puudumiste alla, sest paljudes ainetes mõjutavad need ka hinnet. Samuti võiks tegemata tööde järele vastamise aeg pikem olla.

32890215_10156205345323260_5699719844321034240_n

Autor: Margareta Schönberg

Pildid: Indrek Kask

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: