Reportaaž kodutöödest

Maikuus tundub eriti palju töid olevat ja õpilastele ei ole see sugugi lihtne, sealhulgas minule. Kuid kui suur ikkagi on kodutööde ning kontrolltööde hulk ühes maikuu nädalas? Otsustasin raporteerida oma üht nädalat koolis.


Esmaspäev, 21.05.18

Sellel päeval ei olnud isegi mitte ühtegi kontrolltööd ega tunnikontrolli – mis on tõesti sellisel perioodil väga harva esinev juhus. Kuid koju jõudes olid asjalood teistmoodi, mul oli teisipäevaks vaja kaheks tööks õppida: geograafia järeltöö ning muusika kontrolltöö, mis sisaldas 18 küsimust. Iga küsimus hõlmas ka mitut erinevat küsimust, seega kogus oli tõesti meeletult suur. Alustasin kell 16.30 geograafia õppimisega ning lõpetasin mõlema aine õppimise kell 21. Lugesin õpikut ning kordasin kordamisküsimusi, mida olin varemalt tunnis valmis teinud. Kirjutasin ka enda jaoks raskemad vastused veel kord üles, et need loodetavasti paremini meelde jääksid. Olin selleks ajaks juba vägagi väsinud ning ei jõudnud magama heitmist ära oodata.


Teisipäev, 22.05.18

Jõudsin sel päeval koju kell 18 ning kolmapäeval oli mind ees ootamas bioloogia kontrolltöö, teema peale, mida ma hästi ei vallanud. Isegi õppimise alustamise peale mõeldes tekkisid minus igasugu erinevaid negatiivseid tundeid. Õppimismeetoditeks valisin õpiku peatükkide läbi lugemise ning minu jaoks keerulise info üles kirjutamine, et seda paremini mäletaksin.  Alustasin õppimisega poole seitsme paiku ning lõpetasin üheksast, sest rohkem bioloogiat minu aju võtta ühes õhtus ei suutnud. Siiski oli vaja veel teha matemaatika kodutöö.


Kolmapäev, 23.05.18

Neljapäevaks tuli esitada kirjanduse mapp koos mitmete töölehtedega, mis kõik täidetud pidid olema, ning ka kirjanduse ja ühiskonna mapp, kus oli täpselt sama lugu. Kirjanduses olin palju töölehti juba varem täitnud, aga kirjanduses ja ühiskonnas pidi ülesandeid täitma keeruliste tekstide alusel, seega täitsin ja lugesin terve õhtu. Alustasin pool seitse ja lõpetasin veidi enne kümmet, sest lihtsalt rohkem teha ei jaksanud, kuigi tegelikult oleks pidanud.


Neljapäev, 24.05.18

Õpimappi ma sel päeval ära anda ikkagi ei saanud, sest mul ei olnud võimalik tundi minna.

Kuigi reedel oli spordipäev, pidin ma neljapäeva õhtul õppima vene keele järeltööks. Tegemist oli üsna keeruka teemaga, seega pidin mitmeid lauseid üles kirjutama ning proovima neid meelde jätta. Alustasin kella kuuest ning lõpetasin veidi enne üheksat, muidugi käisid sinna sisse ka mõned pausid õppimisest.


Laupäev, pühapäev

Õppisin ka terve nädalavahetuse. Täitsin rohkem töölehti ning õppisin inglise keele giidituuriks, kuna esmaspäeval pidin suutma vabalt peast Raekojast rääkida. Õppimisega lõpetasin pühapäeval kella nelja paiku.


 

Võib öelda, et see oli üks raskemaid nädalaid koolis, sest peaaegu iga õhtu pidi pikalt tööks õppima. Sinna lisandusid veel tavalised kodutööd, mis teeb selle mahu õpilaste jaoks ikka väga suureks. Kuid sain hakkama ning loodan, et edukalt!

 

Autor: Sanne Taveter

Foto: Marie-Helèn Soom

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: