Noortekoor tutvustas Saksamaal eesti kultuuri

Viimsi kooli noortekoor käis aprillikuus kontsertreisil Saksamaal. Seal võeti meid väga soojalt vastu Hannoveri Ricarda kooli koori poolt. Järgmisel nädalal tulevad hoopis nemad meile külla ja plaanis on ka ühiskontsert. See toimub 10. juunil 18:00 Viimsi Püha Jaakobi kirikus. Soovitan kõigil seda kuulama tulla.

 

Meie kooli andekate lauljate teekond Hannoveri algas 20. aprillil laevasõiduga Soome. Sealt edasi viis tee meid Rootsi, Taani ja juba seejärel Saksamaale. Pika bussisõidu muutsid huvitavaks meeldiv seltskond ja Andrus Kalveti ajalooloengud. Hilisõhtul Hannoveri saabudes olid meil võõrustajad juba vastas. Esimestel päevadel tutvusime põhiliselt linnaga. Üldiselt jättis Hannover väga sümpaatse mulje mugav ühistransport ja kaunis arhitektuur. Kahjuks hävisid paljud ajaloolise väärtusega hooned teises maailmasõjas. Kolmandal päeval toimus Viimsi noortekooril esimene esinemine. Nimelt astusime me üles kohalikus vanadekodus. Esinemine möödus ääretult edukalt, vähemalt võis seda välja lugeda publiku reaktsioonist. Eriti meeldis eakatele Saksa popurii, mis koosnes nende nooruspõlveaegsetest hittidest.

 

Et meid rohkem muusikaliselt harida, tiriti kogu koor kohaliku orkestri kontserti kuulama. Viimasel hetkel mainiti otsekui möödaminnes, et tegemist on eksperimentaalteosega. Pärast saalist väljumist oli meie kõigi suhtumine klassikalisse muusikasse muutunud.

 

Siis jõudis aga kätte päev, mille nimel me sinna tegelikult sõitnud olime. Nimelt oli meil võimalus esineda Hannoveri koorilaste vanematele. Eesmärgiks oli eesti kultuuri tutvustamine muusika kaudu ja ma arvan, et sellega saime me suurepäraselt hakkama. Publik elas koori esinemisele hoogsalt kaasa ja pärast kontserdi lõppu tuldi kõiki lauljaid lausa personaalselt õnnitlema. See jättis südamesse väga sooja tunde, mille pealt oli hea püstipäi koju sõita. Tuleb vaid loota, et sakslaste poolt esitatavad laulud on vähemalt sama omapärased ja huvitavad kui meie omad.

Reporter: Kristofer Seema

Heli: Andreas Kalvet

Video: Karl August Mikovitš

Saatekülalised: Erik Martin Merisalu ja Alex Paul Pukk

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: