Meie kooli tüdruku uskumatu teekond ehitussaates

Meie kooli 10. klassi õpilane Hedy Läets osales saates Naabrist parem. Tegemist on ehitussaatega, kus neli naabripaari kujundavad enda unistuste korteri, ehitades iga nädala lõpuks valmis ühe toa. Saadete jooksul lahendatakse ka erinevaid lisaülesandeid ja kogutakse žüriilt kuldseid kiidurosette, aga finaalis selgitab rahvahääletus, kes võidab korteri endale päriseks. Hedy isa Ardo ja Ardo endine abikaasa Siret kandideerisid saatesse eesmärgiga ehitada Hedyle oma kodu, täpselt selline, nagu talle vaja. Hedy nimelt on 18-aastane, pärit Saaremaalt, kus ta vanemad praegugi elavad, ja üürib pisikest tuba Viimsis.

naabrid_042

 

 

Homme ongi see päev, mil Naabrist parem 2018 telehooaeg pihta hakkab.. Kas ma kardan? Ei, aga ärevus on ikka sees. Hedy blogi

 

Vasakult: Siret, Andri, Artur, Ardo ja Hedy

Küsides Hedylt, mis oli tema esimene reaktsioon, kui sai teada, et nad on saatesse osalema valitud, tuli vastus väga kiirelt: Kõige esimene mõte oli, et see pole võimalik, isa on vist hulluks läinud, aga kui juba aru sain, et see ei ole nali, siis ütlesin, et sinna saatesse saab ainult võitma minna, muidu ei tasu kogu see vaev ära, kuid ta pidi ka nentima, et oli veidi hirmutav, et nii palju inimesi nende tegevusi telerist vaatama hakkab. Nüüd, kui saade hakkab lõpusirgele jõudma, uurisin Hedylt, kas saade on kuidagi nende kuude jooksul mõjutanud tema pere privaatsust. Ta vastas, et telestaari tunnet tal küll ei ole, kuid ehitus- ja sisustuspoodides tuntakse nende pere ära.

Ühel tegusal veebruarikuu päeval saatis isa mulle sõnumi sisuga Loe ja ütle, mis sa arvad. Avasin kirja ja kohe esimene rida ütles Palju õnne! Teis on tõesti potentsiaali saada naabrist paremaks. Ee.. tegelt ka? No mul ei olnud sellest plaanist küll õrna aimugi ja ega ei oskanudki midagi arvata peale selle, et issi on vist hulluks läinud. Hedy blogi

Intervjuus rääkis Hedy, et tema meeldejäävaim seik saatest oli sauna ehituse viimane päev ja öö: Siretiga juhtus õnnetus ja tal ei jäänud muud üle, kui voodis palavikku välja magada. Meil aga oli paanika, sest tööd oli palju ja aega vähe. Üritasin aidata nii palju, kui vähegi oskasin, ja sain endalgi näpud veriseks lihvitud. Pingutus oli seda väärt ning kurnava öö tulemuseks oli ilus saun ja kuldne rosett!

saun

 

 

 

 

 

Kõik sujus, kuni selle hetkeni, mil Siret omal peaaegu näpu otsast oleks lõiganud. Hedy blogi

 

 

 

 

 

 

 

Küsides, milline osa saatest talle kõige enam meeldis, teadis Hedy kohe, kuidas sellele vastata: Kuna olen tele- ja filmindusehuviline, siis meeldib mulle kogu saatetegemise protsess, just toimetaja, produtsendi ja režissööri vaatenurkadest. Mul on hea meel, et olen nendega palju suhelda saanud ja nad on mulle kogu aeg üht-teist õpetanud ja juurde rääkinud. Ta lisas veel, et saates osalejana on tema lemmikhetked need, kui nad saavad pärast pikka ja pingelist päeva perega koos maha istuda ja vaadata, mis nad siis täna on valmis teinud.

Hedy teadis kohe algusest peale, et saates osalemine ei saa olema kerge: Ma olin valmis selleks, et saade nõuab palju aega, energiat ja pühendumist, aga ikkagi oli see palju raskem. Raske pole tegelikult õige sõna, kuna vaatamata meeletule tööle, vaevale ja magamatusele on iga hetk olnud nauditav ja äge, aga pigem just emotsionaalne. Viimased kaks ja pool kuud minu elust on möödunud hullumeelselt kiiresti, tehtud on uskumatult palju ja ei taha mõeldagi, et kui me ei võida, läheb keegi teine meie ehitatud korterisse elama.

Finaalsaates jäi Hedy pere teisele kohale ning hipsterid Karl ja Helen said võidu endale. Ootamatu ja äärmiselt südamliku lõpplahendusena pakkusid nad 25% oma osast Hedy perele, kuna saateperioodi jooksul on nad nii headeks sõpradeks saadud ja võitjad soovisid, et ka Hedy omale korteri saaks. Nüüd peavad Siret ja Ardo tõsiselt kaaluma, kas nad saavad Hedyle korteri soetada. Rohkem infot Hedy pere tegemistest ja sagedasi postitusi leiab Facebooki lehelt Naabrist parem Ardo ja Siret ning palju pilte ja kõik saatenädalad läbi Hedy silmade on blogis https://hedyblogi.wordpress.com/.

naabrid_101

 

 

Uskumatu lõpp! Helen ja Karl on imelised inimesed ja see, mis nad meile pakkusid, tõestas veelkord kui suure südamega nad on. Ma olen siiamaani sõnatu!” Hedy blogi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Grete Maria Ivanov

Pildid: Hedy blogi, TV3

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: