Koolis on liiga palav

Minu arvates on koolis üldpildis suviti päris palav ja talvel vastupidiselt suhteliselt külm. Kõige parem on koolis olla sügisel vihmase ilmaga, siis on veel enamjaolt soe ning päike ei kuumenda klasse üle, samas aga ei saa ka märjaks ja on turvaline ning kaitstud tunne.

 

Koolijuht Peeter Sipelgas kommenteeris aga asja järgmiselt: Soe ja külm on vastandid. Kuna meie klassiruumides on proportsionaalselt palju klaaspinda, siis igaüks, kes on natukenegi füüsikatunnis käinud, peaks teadma, mis juhtub sellisel juhul klassiruumidega, mis jäävad Päikesele avatuks.”


Kuna soe õhk on külmast ōhust väiksema tihedusega,” selgitab Sipelgas, siis avatud koolimajas tõuseb soojus üles ning tekitab kolmandal korrusel troopilise kliima.” Sipelgas lisab: Ega siin häid lahendusi ei ole, tuleb loota, et ilmad lähevad jahedamaks ja taastub normaalne temperatuur klassiruumis. Seniks peame varuna vett ja kannatust, et nendes tingimustes hakkama saada.”

 

  1. klassis õppiv Robert Ränk tõdes, et sellistel puhkudel on kõlblik käia lühikestes pükstes, kui need on korralikud ega käi vastu kooli kodukorrale. Tema arvates on koolis üsnagi palav: Kus nüüd on saabunud soojad suvepäevad, on mul tunne, et koolil puudub korralik jahutus ning läbi hingatud õhk klassiruumides muudab selle palavamaks.” Kolmandaks küsisin, kas nooruk on märganud kooli eri korrustel temperatuuri erinevuseid ning ta leiab, et kolmandal korrusel on kõvasti palavam kui esimesel ja teisel, kuid see on tingitud füüsikast ja loodusele juba vastu ei saa.

 

Uurisin ka õppejuhilt, mida arvatakse lühikeste pükste ja nabapluuside kandmise kohta koolijuhtkonnas. Hermet vastas: Kooli kodukord sätestab õpilaste riietumise üpriski üldsõnaliselt: 15.3. Õpilaste ja kooli töötajate riietus on turvaline, eakohane ja puhas ning aksessuaarid kooli kui õppeasutuse keskkonda sobivad.””


Hermet lähtub esmalt sellest, et kogu õpilase riietus võiks sobida õppeasutuse keskkonda. Teiseks, tema arvates loovad selle keskkonna ühtmoodi nii õpetajad kui ka õpilased. Seega, kuni me ei näe koolis nabapluusidega või lühikestes spordipükstes õpetajaid, võiksid, saaksid ja peaksid samaga vastama ka õpilased,” selgitab ta. Lisaksin sellesse nimekirja ka nokkmütsid ja päikeseprillid siseruumides,” sõnab gümnaasiumi õppejuht.

 

Autor: Janis Tõnisson

Pilt: Karl H. Jürgenson

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: