Eksperimentlased kogesid võimsaid tantsuetendusi

Mina, Emily, Külli, Getriin ja Kätriin pakkisime kohvrid ühel märtsi teisipäeva õhtul kokku ja sõitsime kolmapäeva hommikul Saksamaale. Nimelt toimus seal tantsufestival Tanzplattform 2018, kuhu olid kokku tulnud inimesed peamiselt üle Saksamaa, kuid nagu meie eksperimentlastena oli inimesi ka väljaspoolt riiki.

 

Üritusele oli valitud 13 esitust, mis olid üksteisest väga erinevad. PACT Zollverein, kus enamik etendustest toimusid, oli ääretult vinge. See koht on isegi UNESCO maailmapärandites ja ta on selle koha auga välja teeninud. Kogu selle ürituse mõte oli tulla kokku, jagada erinevaid ideid, teadmisi ja kogemusi ning veeta koos põnevad viis päeva.

 

Meie läksime sinna neid etteasteid nautima ja kogu sellest võimsast kogemusest tükikese jagu osa saama. Minu jaoks oli see reis äärmiselt inspireeriv. Tuli idee panna kokku ka ise kava ja võib-olla seda isegi teistele näidata. Kõige huvitavam oli vaadata neid inimesi, kes sinna kohale olid tulnud. Võib täitsa öelda, et need inimesed kultuurile võõrad ei ole. Juba väliselt vaadates oli aru saada, et just nemad on siia üritusele tulnud. Julge stiil ja väga sõbralik olek õhkas neist kõigist ja selle keskel oli uskumatult hea olla.

 

Viis tegusat päeva läksid väga kiiresti, päevas oli meil kaks kuni kolm etendust ning üks uhkem kui teine. Kindlasti on mul soov ka järgmisel Tanzplattfromil osaleda, sest see kogemus oli niivõrd meeldiv.

 

Näitetrupi Eksperiment juhendaja Külli Täht sõnas, et ikka on kasulik kõrvalt vaadata, mida tehakse. “Seal esinesid ju professionaalid,” lisas ta.  Kuna Eksperiendil on väga palju füüsilise teatri elemente, siis tuli kasuks sealse kehatöö ja liikumise nägemine. Täht märkis, et tantsuteater ei erinegi tänapäeval enam eriti füüsilisest teatrist, vaid sõnalist osa on palju vähem.

 

Esimene Tanzplattform toimus Berliinis aastal 1994, sellel aastal toimus see natuke väiksemas linnas, mille nimeks oli Essen. Tantsuplatvorm, ametliku nimega Tanzplattform on rahvusvahelise koreograafia, tantsu ja esituse praeguste suundumuste katseväljund, eksperimenteerimine erinevate stiilidega. Tantsuplatvormi tükid sisaldavad erinevaid lugusid, mis on viimasel kahel aastal Saksamaal käsitlenud esteetilisi, sotsiaalseid ja eksistentsiaalseid muresid.kelli pilt2

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: