Jõusaal kui meelelahutus noortele

Peale lauatennise eksisteerib Viimsi koolis oma jõusaal, mis on osaliselt samuti  meelelahutus nii noortele kui ka täiskasvanutele.


Viimsi keskkooli jõusaal on ehitatud koos kooliga ehk aastal 2006, eesmärgiga, et noored oleksid füüsiliselt aktiivsemad, tervislikumad ja kehalise kasvatus tundides oleks rohkem tegevust.

Mida aeg edasi, seda enam hakati seal käima tihemini nii koolisisestes tundides kui ka lihtsalt trenni tegemas. Mõned nendivad, et käivad lausa söögivahetundides treenimas, kuigi vahetund on vaid 30 minutit pikk.

Samuti on see väga hea koht, kus teha pärast kooli kiire ja efektiivne treening. Seda kinnitab ka 11. klassi nooruk Mihkel, väites, et käib peaaegu igal argipäeval pärast tunde oma füüsilist vormi parandamas, kuna bussideni on aega ja hea ning mugav on otse pärast tundide lõppu minna. Samuti lausus ta, et jõusaal on lähedal ja tavaliselt leiab ka seltsilisi, kellega ajada juttu ja treenida.

Tegelikkuses on meie koolis vähe vaba aja veetmise võimalusi. Jõusaal ei lähe otseselt selle alla, kuigi tegevus aitab sisustada aega. Pealse selle on kasulik tervisele: seal läheb ajakasutus asja ette ning toimub pidev liikumine. Ühtmoodi võib jõusaali minemine olla mõnele inimesele tüütu, kuna kõik ei viitsi, taha või jaksa kanda kaasas spordiriideid, kui suur koolikott juba seljas.

Jõusaali olemasolu on tegelikult üpris kasulik ja statistika järgi kasutatakse seda rohkem ja rohkem. Tulevikus oleks huvitav näha, mis sellest saab ja kui palju seal inimesi käib.

IMG_0109

Autor: Ragnar Popell

Fotod: Markos Tarto ja Ragnar Popell

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: