Kuidas tähistavad valentinipäeva erinevas vanuses inimesed?

Kolmapäeval, 14. veebruaril oli valentinipäev, mis on rahvasuus rohkem tuntud kui sõbrapäev. Sel päeval tunnustatakse oma häid sõpru ja kalleimaid, et nad on alati olemas olnud, ning koos veedetakse aega ja tehakse üksteisele armsaid kingitusi. Valentinipäev on Eestis üsna uus tähtpäev, mida on tähistatud alates 1990. aastatest.

7- kuni 12aastaste laste jaoks on sõbrapäev väga tähtis ning selleks valmistutakse pikalt. Koolides on sellel päeval tavaks postkastide tegemine, kuhu laekub ohtralt kaarte just selles vanuses lastelt. Vahetundidel jagatakse kooli peal kaarte laiali. Üksteisele tehakse kingituseks šokolaade ja komme.

Noorukite ja teismelist jaoks on sõbrapäev aga vähem tähtis ning sõprade tähtsus väheneb. Suuremat tähelepanu saavad hoopis kallimad, kellele tehakse armsaid ning südamest tulnud kingitusi. Käiakse söömas ning vaadatakse koos filme, sest koosviibimine oma kallimaga on sõbrapäeval põhiline.

Vanema generatsiooni arust ei ole sõbrapäev mingisugune suur püha, vaid on väljamõeldud selleks, et tunnustada kord aastas ka sõpru. Seda on ka mõjutanud see, et vanemate inimeste jaoks on see uus nähtus, mida nende nooruse ajal ei olnud, ning sellepäreast ei osatagi sellest midagi arvata.

Minu jaoks on sõbrapäev tore päev, kuid ma ei tähista seda suurelt, kuna minu jaoks ei ole vaja sõbrapäeva selleks, et avaldada armastust oma sõpradele ja kallimale. Ma arvan, et neid asju peaks tegema iga päev, mitte ainult siis, kui on sõbrapäev.

 

Autor: Marie-Helén Soom

Foto: Grete Maria Ivanov

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: