Parim kink

Jõulud on imeline aeg. Kodudes luuakse jõulumeeleolu, tuues tuppa kuusk, küpsetades lähedastega head ja paremat. Jõulud on ilus aeg, mis toob inimesed kokku. Lapsepõlv möödub kiirelt ja seoses jõuludega tegin küsitluse 12. klassi noorte vahel, et näha, mida tänapäeval hinnatakse ja jõuludeks soovitakse.

Esitatud küsimused on järgmised:

  1. mis on parim kink, mida jõuludeks sooviksid?
  2. mis on parim kink, mille oled kunagi saanud?

 


Gertrud Kaasik sõnab, et kingitused pole tema jaoks suure tähtsusega, kuid pisikesest koerakutsikast ta ära ei ütleks. Tema jaoks on parimad kingid, mis ta kunagi saanud on, reis ja erinevad ehted.

 

Robert Vahe soovib jõuludeks oma autot. See oleks miski, mis tooks ta näole naeratuse ja teeks südame soojaks. Parim kink, mis ta kunagi saanud on, on batuut, mis tegi talle lapsepõlves palju rõõmu.

 

Eingard Tops lausub, et tihti mõeldakse kohe materiaalsetele asjadele. Kuid aastate jooksul saab sokkidest siiber ning oluliseks muutub kontekst, mitte kingitus. Võimalus olla koos pere ja sõpradega, teha üksteisele head ning veeta mõnusasti aega. Eingardi jaoks on parim kink, mida ta soovida oskab, armastus ja rahu, võimalus sellel kiirel ajal hetkeks aeg maha võtta ja nautida lähedastega koos olemist. Võtta enda armsamatelt ümbert kinni, sulgeda silmad ja elada hetkes. Tops väidab, et kui küsida 6-aastaselt väikselt temalt, mis on tema jaoks parim kink, vastaks ta kas vanaema kootud sokid või puldiauto. Nüüd, kui ta järgi vaatab ja mõtleb, mis ta 18 aasta jooksul saanud on, ei meenu talle ükski konkreetne kink, vaid olukord, kus kõik istuvad ühise laua taga. Eingardi jaoks on parim kink pere, sõbrad ja koosolemine. Tema arvates on see miski, mida ei ole võimalik raha eest osta ega jõuluvanal puu alla panna. „Aeg, mis pühendatakse üksteisele on hindamatu“, lausub Tops.

 

Hanna Orumaa jaoks on koos veedetud aeg kõige suurem kingitus. Parim kink, mis ta kunagi saanud on, on Justin Bieberi raamat.

 

Theodor Vallikivi lausus, et tema soovib jõuludeks Liverpooli särki. Vallikivi jaoks parim kink, mis ta saanud on, on elu.

 

Pia Kai Sild lausub, et parim kink tema jaoks oleks mõni lahe tegevus sõpradega, miski mis annaks hea emotsiooni ja meeleolu. Parimat kinki aga Pia valida ei oska, tema jaoks on kõigil kinkidel erinev tähendus ja pigem loeb see, et teine inimene mõtles ta peale ja leidis aega.

 

Eke Eli jaoks oleks parim kingitus rõõm ja rahu. Parim kink, mis ta siiani saanud on, on Play Station 3, sokid ja Nutella. Eke tunneb rõõmu väikestest ja lihtsatest asjadest.

 

Autor: Loren Vahe

koolimeedia- jõulud 2017

Foto: Grete Maria Ivanov

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: