Viimsi Püha Jaakobi koguduse kammerkoor väisas Saksamaad

 

19.25. oktoobrini viibis Viimsi Püha Jaakobi koguduse kammerkoor Saksamaal ja andis reisi käigus ka kaks kontserti. Koor külastas mitut eri linna alustades Bonnist ja lõpetades Kölniga.

Esimesel päeval teel Mainzi peatuti Boppardi väikelinnas Reini jõe ääres, kus külastati vana katoliku kirikut ja tutvuti vanalinnaga. Tolles linnas on viibinud ja õppinud ka praegune Rooma paavst Franciscus.

Esimese kontserdi andis koor Mainzi St. Christopheri kirikus, mis küll teises maailmasõjas enamuses hävis ja seisab seetõttu varemetes. Sellest on taastatud altariruum, mis on eraldatud klaasiga pommitatud osast. Kuigi ruum oli üsna kitsas ja palju kuulajaid sinna ei mahtunud, oli akustika ruumis siiski parem kui enamikes kirikutes.

Teisel päeval külastati Kölni ning tutvuti sealse kuulsa Toomkirikuga ja osad koori liikmed külastasid ka Kölni šokolaadimuuseumit. Teine kontsert anti Bonnis Maarja kirikus (Marienkirche). Kuulajaid oli seal päris palju ja isegi üks kohalik eestlane oli leidnud tee kontserdile. Kuna kuulajaid oli palju, andis koor endast kõik. Dirigendile saatis hiljem ka üks sakslasest kuulaja tänukirja. Ta oli õnnelik, et nädal pärast Tallinna lauluväljaku külastamist õnnestus tal kuulata eesti koorimuusikat oma kodulinnas Bonnis.

Neljandal päeval külastati Königswinteri linna ja sõideti mägiraudteel Draakoni kindluse juurde (Drachenfels). Käidi ka 19. sajandi teisest poolest pärit Königswinteri lossis ja pargis. Lossi juurest ja kõrgemalt mäe tipust avanesid suurepärased vaated Reini jõele ja orule.

Viimasel päeval uuriti lähemalt ka Bonni linna ja külastati muuseumi Beethoveni sünnimajas.

Reisi eesmärk oli tutvustada natukene eesti koorimuusikat läbi kontsertide ja tutvuda ka Saksamaa kultuuriväärtustega ja ehitistega. Kindlasti oli kordumatu elamus tutvuda lähimalt Kölni toomkirikuga. Tegemist on tõsiselt ahhetamapaneva ehitisega.

Autor: Andreas Kalvet

_MG_2258.JPG

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: