Ristimispäevik: Mil rebasekutsikaist said gümnasistid

Sel aastal oli rebaste ristimine küllaltki edukas ning tegevustest puudust ei tulnud. Nii koolimajas kui ka kooliõuel toimusid erinevad mängud ja võistlused. Igat ristimispäeva kajastab Vallatu Postikana päevikusissekandena.

 


25.08.2017

  1. september oli esimene retsipäev. Sel puhul pidi hommikul kooli tulema varem kui tavaliselt. Kell 7:50 said rebased ja jumalad kokku aatriumis, et saada üksteisega tuttavaks. Ühtlasi andsid jumalad rebastele üle nende esimese päeva kostüümid. Vastu aga andsid rebased isemeisterdatud kroonid. Retsitavad, kes krooni valmistamise ära olid unustanud, said karistuse. Ükski tegevus ega mäng ei toimunud tundide arvelt, sest Viimsi vajab siiski haritud noori.

_MG_9175.jpg

Esimene vahetund oli naeru täis. Rebased ja jumalad kogunesid riietehoiu ette. Seejärel pandi muusika käima ja rebased hakkasid neljases grupis tantsu lööma. Selle käigus jäi silma nii mõnigi tantsulõvi, kes võttis asja väga tõsiselt. Samas oli ka alluvaid, kes tundsid end liigagi tähelepanu keskpunktis ning seetõttu tantsida ei julgenud.

Ega teine vahetundki tegevuseta jäänud. Kell 9:00 kogunesid rebased ja jumalad jällegi, et hakata võistlema paarides. Nimelt pidid nad oma paarilisele sukad jalga tõmbama, ilma et paariline ise kaasa aitaks.

Kui oli läbi saanud ka kolmas tund, pidid rebased natukene jahedust kannatama, sest just sel vahetunnil läksid retsitavad traditsiooni järgi kooli tagaõuele autosid pesema. Seda võeti täieliku tõsidusega ning ega keegi enne ei lahkunud, kui auto oli läikivaks pestud.

Terve nädala oli rebastel kohustus käia mööda mahatõmmatud teibikoridori. Ka söögivahetund oli nende jaoks teistsugune kui tavalisel koolipäeval, sest sööma pidid nad püsti seistes. Samuti ei tohtinud nad kasutada ühistualette.


26.08.2017

  1. september polnud retsist põhimõtteliselt jälgegi. Põhjuseks oli spordipäev. Spordipäeval oli võimalus osa võtta kergejõustiku mitmevõistlusest või orienteerumisest. Osad kaheteiskümnendikud kutsusid oma rebased nende tiimiga koos orienteeruma ning said iseseisvalt retsida oma alluvaid samal ajal orienteerudes.

27.08.2017

Kolmandal retsipäeval pidid rebased koolis olema juba 7:50, sest toimus kooli tulevate õpilaste tervitamine kooliõuel, ukse ees. Kohe, kui tunnikell helises, rutati tundi.

_MG_8938.jpg

Esimesel vahetunnil koguneti 2. korruse keelte koridori, et läbi viia jällegi paar huvitavat mängu. Peale seda, päeva keskel, said jumalad oma alluvatega kokku. Järgmiseks hakkas toimuma midagi huvitavat. Nimelt seoti rebas(t)el silmad kinni ning anti neile juhiseid, et nad mööduksid teatud objektidest ning roomaksid läbi tunneli. Olles jõudnud „takistusraja” lõppu, võisid rebased salli silme eest võtta ning näha, et tegelikult ei eksisteerinudki ühtegi objekti, mille kohta oli antud neile käsk sellest üle või ümber minna, ning neid lihtsalt lollitati.

image4

Rebased mängivad kulli. Foto: Annely Nõomaa

Päeva lõpu poole koguneti õue, ujula mäenõlvale, ning selle võistluse tõttu võis nii mõnigi külmetuse saada. Nimelt hakati võistlema veega, kus rebased istusid üksteise taha ning esimene reas pidi hakkama ülepea edasi andma taldrikut, mis oli täidetud veega, enda taga olijale, kes omakorda seda sama kordas.image3

Veega täidetud taldrikute edasi andmine. Foto: Annely Nõomaa

 


28.08.2017

Viimasel retsipäeval anti gümnaasiumi 11. ja 12. klassile kolm vaba tundi koolipäeva algusest, et tegeleda ristimisega. Hommik möödus nagu ikka kooli tulevate õpilaste tervitamisega õues, kooliukse ees. Seejärel hoidsid rebased üksteisel käest kinni, moodustades keti, millega suunduti õue. Kõigepealt mindi korvpallipuuri, mis asub Viimsi Keskkooli küljel. Seal toimusid igasugused jooksuvõistlused, mida vaadates naerul lõppu ei tulnud. Samuti pidid alluvad andma üksteisele edasi apelsini, aga seda käsi kasutamata.

Kui mängud puuris olid lõppenud, suundusid võistkonnad terviserajale, kus erinevates punktides ootasid erinevad ülesanded lahendamist. Kõik olid omamoodi jälestavad, kala lakkumisest kilelt hambapasta söömiseni.

_MG_9325.jpg

Lõpetamaks rebaste ristimine korralikult, kutsuti rebased aatriumisse tantsima „What Does The Fox Say” laulu järgi. Tantsu pidid nad kodus iseseisvalt ära õppima, kuid oli märgata, et nii mõnigi seda teinud ei olnud ning spikerdas teiste pealt.

Kokkuvõtlikult olid kõik rebased väga tublid ning uued väljakutsed võeti vastu rõõmuga. Sel aastal sai Viimsi Kool endale hulgaliselt tublisi uusi gümnasiste, kelle õpetamine kindlasti igavust ei tekita, sest nad on energiat täis ning löövad rõõmuga kaasa igasugustes ettevõtmistes.

 

Autor: Anne-Mari Visnapuu

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: