Mujale läinud õpilased ärkavad varem

Kuigi Viimsi Kooli 10. klassidesse tuli mitmeid õpilasi teistest koolidest, läksid mõned siinsed põhikoolilõpetajad edasi õppima hoopis teistesse gümnaasiumitesse. Uurisime kuuelt meie kooli endiselt õpilaselt, kuidas nad tehtud valikuga rahul on.

Viimsist Pirita Majandusgümnaasiumisse suundunud Arthur väitis, et igapäevaelu pole koolivahetus ülemäära palju muutnud, kuid ärgata tuleb varem ning ka bussiga on sõit pikem. Kui küsisin, kuidas ta kohanes uues koolis, vastas ta: „Sellega läks hästi, kuna tundsin juba varem poolt klassi”. Koolivahetust Arthur aga ei kahetse, sest tema hinnangul on uues koolis toitlustussüsteem parem, kuigi söögivahetund lühem. Samas on ta kurb, kuna koolikord ei luba kapuutsiga pusaga koolis käia.

 

Samasse kooli astunud Georg ütles, et muutunud pole palju, kuid kohaneda oli alguses päris raske. Põhjusteks tõi noormees, et kool pole üldse nii avar ja on kordades väiksem. „Kitsas tunne oli,” lisab ta. Nüüd on ta sellega juba harjunud, aga koolivahetust kahetseb ta küll. Georg Roland oli sunnitud kooli vahetama ja tõdes, et sealses koolis pole õpetajad niivõrd head kui Viimsis. Õpetavad leebemalt, võtavad lihtsamaid ülesandeid ning õpilaselt nõutakse vähem väidab ta, öeldes: „Pooltes tundides on niisama tühja istumine, pigem ajaraiskamine”.

 

Kolmandana küsitlesin Vanalinna Hariduskollegiumisse (edaspidi VHK – toim.) siirdunud neiut. Tema nentis nagu enamik, et ärkama peab varem ning sõpradega ja kodus olemiseks jääb vähe aega. Samuti räägib tüdruk, et meie kooli igatsus on suur ning pole veel täiesti ära harjunud, kuid uued sõbrad olid kiired tulema. Viimsi kooli juures meeldisid talle väga meie kooliüritused, mida seal on harvem. Ta kiidab ka meie kooli hindamissüsteemi. Positiivne on uue kooli juures see, et ta saab tegeleda omale meelepärase õppega.

 

Samuti VHK valinud Robert nõustus eelnevatega, et ärgata tuleb vara ja transpordile kulub meeletult aega. Robert hea suhtlejana kohanes kiiresti ega kahetse koolivahetust. Kurb on ta aga sõprade pärast, keda näeb oluliselt harvem. Samas on ta õnnelik uue seltskonna üle ja hindab vaheldust.

 

Tallinna Reaalkooli läinud Jakob ja Hugo räägivad kui ühest suust, et koolivahetus muutis ainult nii palju, et peab varem ärkama. Jakob läks trenni niikuinii otse pärast kooli ja Hugol on need õhtul hilja. Kohanesid mõlemad samuti päris kiiresti ja ütlesid, et koolis on sõbralikud inimesed, kes võtsid uued õpilased väga hästi vastu. Jakob mõtleb vanale klassile tagasi, kuid kumbki ei kahetse 9. klassi lõpus langetanud valikut.

 

Autor: Janis Tõnisson

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: