Koolivahetus – hea või halb otsus?

 

Olles Viimsi Keskkoolis uus õpilane, küsitlesin viit lennukaaslast, kes asusid sellel õppeaastal õppima Viimsi Kooli 10. klassi, et kuulda, millised on nende mõtted uue kooli osas.

Küsisin uutelt gümnasistidelt järgmised küsimused:

  • Kuidas on koolivahetus Sinu igapäevaelu muutnud?
  • Kuidas uues koolis kohanesid?
  • Kas kahetsed koolivahetust?

 


Lukas Lessel, 10.b klassi õpilane, tuli Püünsi koolist ja sõnab, et koolivahetusega on elu keerulisemaks muutunud. „Algul oli ikka raske, aga praguseks olen juba ära harjunud,” sõnas ta. Tunnid on läinud Lukase sõnul pikemaks ning kodutöid on rohkem. Lisaks tõdeb ta, et vähemaks on jäänud vaba aega. Küll aga ei kahetse ta koolivahetust üldse.  „Uues koolis on rohkem vabadust ning kõik on väga abivalmid,” lisas Lukas.

DSC_1850 2 (1).jpg

Lukas Lessel

 


Brigita tuli Pirita Majandusgümnaasiumist ja lausub, et koolivahetus pole tema igapäevaelu oluliselt muutnud, küll aga on ta peale seda suhtunud kõigesse positiivsemalt ja olnud rõõmsameelsem ja tegusam. „Kuigi uus kool oli tunduvalt suurem koolist, kus varem õppisin, kohanesin kiiresti, kuna mind ümbritsesid abivalmid ja heatahtlikud kaasõpilased, kellest enamikke tundsin juba varem,” märgib ta. „Mõned õpetajadki tegid kohanemise oluliselt lihtsamaks,” sõnab Brigita.

Ka kooliminek võtab Brigital vähem aega, tänu millele saab ärgata tunduvalt hiljem ega ole päeval niivõrd väsinud. Seetõttu on ka peale kooli rohkem aega ja energiat teha midagi kasulikku. „Arvan isegi, et Viimsi kooli tulemine oli üks parimatest otsustest, mida teinud olen,” lausub ta.

 

DSC_1887 2 (1).JPG

Brigita Praks

 


Anne-Mari Dobrjanski sõnab, et tema elu on  koolivahetuse tõttu tohutult muutunud. „Pean hommikuti pool tundi varem tõusma ning jõuan ka hiljem koju,” selgitab neiu.

Esimene koolinädal oli tema sõnutsi veidi raske, kuna tundis väheseid, kuid üldiselt on ta enda hinnangul hästi kohanenud.

Anne-Maril ei jäänud muud üle, kui valida endale haridustee jätkamiseks uus kool. „Kuna käisin eelnevalt koolis, kus oli ainult põhikool, oli vahetus paratamatu,” nendib ta.

DSC_1848 2.jpg

Anne-Mari Dobrjanski

 


„Viimsi Keskkooli tulin esimesel päeval üsna kindlana, kuid lõpuks hakkas ikka jalg värisema,” meenutab esimest koolipäeva Viimsis Laura Laagus, 10.a klassi õpilane. „Pähe tekkisid küsimused, kuidas ma ikka inimestega läbi saan, kas mind aktsepteeritakse,” räägib ta, lisades, et tegelikult on keskkond sõbralik ning uute tutvuste loomine on seni olnud kasulik kogemus.

Laura õppis enne Pirita Majandusgümnaasiumis ning lausub, et senine koolielu on muutunud nii õpetajate kui ka koolikaaslaste osas, mis vajab palju harjumist. Harjumist vajas ka näiteks e-kooli asemel Stuudiumi kasutamine.

Koolivahetus on Laura jaoks pigem mugavusstsoonist väljumine, sest üheksa aastat ühes koolis muutub harjumuspäraseks – kõik sündmused, kooskõlad, tegevus ja koolile omane on ette teada. „Vahel tuleb vana kooli igatsus peale ja kogu see mugavus, kuid kokkuvõttes olen oma kooli valikuga rahul ning tulemus on igati positiivne!”

 

image2.jpeg

Laura Laagus

 


Margareta Schönberg tuleb Kadrioru Saksa Gümnaasiumist ja on 10.a klassi õpilane. „Ma kohanesin väga kiiresti, leidsin kohe omale sõbrad ja sain koolimaja, süsteemi ja reeglid selgeks,” lausub Margareta. Koolivahetusega on ta seni rahul. „Hetkel veel ei kahetse, kuna praegu tundub küll, et kõik on enam-vähem samasugune nagu eelmises koolis, kuid keskkond on meeldivam,” sõnab ta.

Margareta sõnab, et uude kooli tulemine on tema päevarütmi palju muutnud. Näiteks tõi ta kooli minemise aja. Enne läks tüdruk kooli jala kõigest viis minutit, mille asemel sõidab nüüd bussiga 30 minutit.

 

IMG_6796.JPG

Margareta Schönberg

Autor: Loren Vahe

Fotod: Margareta Schönberg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: