Gümnasistide arvamus koolitoidust – maitsev lõuna või õudusunenägu?

 

Gümnaasiumis on koolipäevad pikad ning meil kõigil on vaja keha kinnitada. Enamik meist teevad seda koolilõuna näol. Seega tekib küsimus, mida arvavad Viimsi Kooli gümnasistid koolilõunast, mida neile tasuta iga päev pakutakse. Selle teada saamiseks küsitlesin kümmet Viimsi Kooli gümnasisti.

 

Üheksa kümnest minu küsimustele vastanuist käivad koolilõunat söömas ja väidavad, et koolitoit on täiesti söödav. Kuid ka koolilõunat söömas käivad õpilased leidsid probleeme koolitoidus ja söökla toimimises. Põhiliste probleemidena toodi välja söökla pikad järjekorrad ja vähemaitsestatud toit. Probleemideks olla ka spetsiifiline toit, mida paljud õpilased ei söö, ja toidust saadav vähene toiteväärtus. Näiteks sõnas 10.c klassi noormees, et toit võiks sisaldada kaks korda rohkem liha.

 

Kuna olen ka ise gümnasist, kes sööb koolis lõunat, siis toon välja ka enda arvamuse koolitoidust. Enamasti on koolitoit üpriski hea. Kuid on olnud ka päevi, kui toit on sisaldanud komponente, mida ma ei söö. Seega olen pidanud jääma tühja kõhuga, näiteks on olnud valikus ainult toit, mis sisaldab paprikat. Kuna ma paprikat ei söö, olen pidanud toidukorra vahele jätma. Põhiline, mida minu arvates koolilõuna juures muutma peaks, on toiduvalik, et kõigile oleks meelepärast sööki.

 

Autor: Aaron Renser

IMG_4646.JPG

Foto: Tobias Tikenberg

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: