16-aastase valija kogemus: reportaaž valimistest

Selle sügise oktoobrikuus toimusid kohaliku omavalitsuse valimised üle Eesti ja esimest korda olid hääletajatena esindatud ka alaealised. Uue seaduse järgi saavad valimistel osaleda alates 16-aastased noorukid.

Võtsin ka ise 16-aastasena valimistest osa ja arvan, et see oli igati hea otsus. Valima minnes olid ilmselt paljud noored natuke segaduses just teadmatuse tõttu. Ka ise ei teadnud, kellele oma häält anda.

Nimi kirja pandud ja allkiri antud, tuli välja valida kandidaat. Nimekirja lugedes oli mul suhteliselt raske otsust langetada. Tundsin, et mul oli vastutus. Hiljem andsin oma hääle siiski ühele Reformierakonna kandidaadile, kes oli jätnud mulle positiivse mulje tänu oma eelmistele rollidele riigi elu edendamises ja selle juhtimises.

Hääl antud, jäin huviga ootama tulemusi. Järgmisel päeval selgus, et minu valitu osutus kõige populaarsemaks Viimsi vallas. Tänaseks päevaks on ta astunud ka vallavanema rolli. Tundsin, et olin valla arengusse panustanud oma osa. Valimas käimine andis kindlasti ka hea kogemuse.

Minu arvates on hea, et noored saavad panustada oma koduvalla arengusse ja valida esindajad. Neil võiks aga olla rohkem teadmisi kandidaatide kohta. Siis täituksid rohkemate soovid valla elu paremaks muutmisel.

Autor: Kevin Kassihin

Markose koomiks

Koomiks: Markos Tarto

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: