Viimsi Kooli direktor Ene Koitla toob kooli rohkem robootikat

Viimsi Kool sai endale möödunud septembris uue direktori ning sellest tuli ka mõte teha uue direktoriga intervjuu, et saada paremat ülevaadet temast endast ja tema tööst.  

 


Kellena töötasite enne Viimsi Koolis  tööle asumist?

14 aastat töötasin Hariduse juhatuse liikmena. Seal ma alustasin 14 aastat tagasi projektijuhina ning vastavalt oma aktiivsusele ja arengule jõudsingi juhatuse liikmeks, alguses ma tegelesin e-ülikooliga ehk digiõppega ülikoolides.

 

Miks tahtsite just Viimsi Kooli direktoriks saada?

Viimsi Kooliga juhtus nii, et ma võitsin konkursi. Ma isiklikult ei lootnud, et ma selle konkursi võidan. Ma olin selle peale küll mõelnud, kuid mitte väga sügavalt. See võit tuli mulle väga suure üllatusena. Kui mulle teada anti, siis ma võtsin ikka nädal aega mõtlemisaega kool on ju suur ja ma pole varem koolis töötanud. Minu tuttavad ütlesid, et mulle väga sobib see töö ning läheb hästi kokku minu iseloomuga. Olen oma otsusega väga rahul.

 

Kas on oodata mingeid suuri muudatusi?

Kõige suurem muudatus on see, et me muutume järgmisel aastal põhikoooliks, mis tingib päris palju muudatusi. Suuremad muudatused tulevad järgmise aasta suvel. Soov on rohkem integreerida tehnoloogiat igapäevasesse õppetöösse. Selle tõttu tutvuvad õpetajad praegu ka erinevate robootikaseadmetega. Järgmisel aastal sooviks soetada robootikaseadmed kooli, et saaks neid tavapärases õppeprotsessis kasutada.

Samuti olen ma mõelnud, et kõikidel õpetajatel võiks olla sülearvuti, et ka õpetajatel oleks võimalik teha oma tööülesandeid endal sobivas kohas. Kindlasti soovin ümber mõelda kooli turvakontseptsiooni ja ruumide laiema kasutamise õppetöös. Lisaks klassiruumile toimuks õppetöö ka muudes ruumides.

 

Mis mulje on teile jäänud Viimsi Kooli õpilastest?

Hästi toredad, väga avatud. Mulle meeldib see, et nad julgevad rääkida, öelda, kui on ikkagi probleeme või keegi pole millegagi rahul, siis tullakse ikka juurde ja räägitakse, et pole sellist direktori õpilase suhet. Ma ise ei tahaks ka seda. Soovin, et õpilane julgeks tulla rääkima, kui tahab mingisuguseid probleeme ja rõõme arutada. Minu arvates on siin väga kihvtid ja innovaatilised noored.

 

Mis meeldib teile teie töö juures kõige enam ja mis on kõige raskem?

Kõige raskem oli  minu jaoks bürokraatia, mida koolis on suhteliselt palju. Väga palju asju on ära reglementeeritud, et tegelikult ei ole koolijuhil vabadust väga palju. Peab ikkagi suhteliselt pisikeses kastis töötama. Kuna ma olen päris loov inimene, siis mõtlen ikka, et tahaks ühte ja teist teha. Tuleb leida lahendused, mis vastaksid seadusandlusele ja et kõik dokumendid saaks järgitud. Kõige toredam aga on Viimsi Kooli meeskond, õpetajad ja õpilased, koolimaja on samuti hästi lahe.

Millega meeldib teile vabal ajal tegeleda?

Ma elan siit teises Harjumaa otsas ühes väikses külas. Seal on meil väike aiamaa, kus mulle meeldib väga roose kasvatada. Samuti on meil  väike koer kääbusšnautser Lotte. Tema on selline koeraprintsess ja talle on kõik lubatud, nii et meie elu käib natuke ümber tema. Temaga tuleb palju õues käia ja mängida, et tal kõik hästi oleks.

 

Mida mäletate hästi oma kooliajast?

See oli jah hästi palju aastakümneid tagasi. Esimesena tuleb pähe, et suhe õpetajatega ei olnud nii vaba ja olid barjäärid koolis, praegu aga neid ei ole. Tol ajal oli õpetaja ikkagi väga suure autoriteediga.

Samamoodi sai igasuguseid nalju teha. Ma mäletan seda, kui Mustamäele tulid esimesed liftiga majad, siis üks ajaveetmisvorme oli majas liftiga sõitmine. Ma saan aru, et minu ajal oli liftiga sõitmine haruldane asi, kuid et praegu tahetakse kooliliftiga nii väga sõita, sellest ma aru ei saa, tänapäeval peaks liftiga sõitmine olema igapäevane asi.

23730827_1011123465696499_531743167_o

Autor: Grete Maria Ivanov

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: